paylaş

  • TR
hizmetlerimiz-70747

Ana Sayfa   »  Hizmetlerimiz

Hizmetlerimiz


ramazan-24700

Ramazan Yardımları

Ramazan organizasyonları kapsamında Somuncu Baba Derneği olarak başta Türkiye olmak üzere Dünya genelinde Ramazan Kumanyası ve İftar yemeği ikramları yapılmaktadır. Kosova, Ürdün, Sudan, Somali, Hindistan, Pakistan, Tanzanya ve Bosna Hersek’te düzenlenen Ramazan Organizasyonlarında yaptığınız zekat ve Fitre Bağışları uzak diyarlardaki on binlerce Müslüman kardeşlerimizin sofralarına bereket olmuştur.

 

DETAY...

kurban-23680

Kurban Yardımları

Kurban Organizasyonu’nda yapılan yardımlarla Türkiye ve Dünyanın farklı ülkelerinde yüzbinlerce insana yalnız olmadıkları hatırlatılıp, bayramlarda çifte sevinç yaşamaları sağlandı. Dernek yöneticileri ve gönüllüler,  yardımların ulaştırıldığı ülkelere kurban etlerini dağıtarak daha önce hiç tanımadıkları insanların bayram sevinçlerine ortak oldu.

DETAY...

egitim-programlari-88711

Eğitim Faaliyetleri

Somuncu Baba Eğitim Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği, yurt için ve yurt dışında birçok öğrenciye burs, konaklama ve eğitim yardımları sunmaktadır. Ayrıca akademik ve kültürel faaliyetler kapsamında Uluslararası alanda birçok yerli ve yabancı, alanında uzman akademisyenlerin katılımıyla “Somuncu Baba ve Hulûsi Efendi Panelleri” düzenlenmektedir.

DETAY...

kermes-54724

Hayır Çarşıları / Kermes

Hanım kardeşlerimizin özverili çalışmalarıyla yurdumuzun birçok bölgesinde Hayır Çarşısı Kermesler açılmıştır. El emeği göz nuru ürünlerin bulunduğu kermeslerden elde edilen gelirler, başarılı ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitimlerine katkıda bulunmak amacıyla burs olarak verilmektedir.

DETAY...

restorasyon-48734

İnşaat ve Restorasyon Faaliyetleri

Somuncu Baba Derneği bağışçıları vasıtasıyla Sudan Şebeşhe bölgesinde adını Somuncu Baba Hazretlerinin torunu olan gönüller sultanı Darendeli Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi'den alan cami-i şerifi ibadete açılmıştır.

Ayrıca Bosna Hersek Zenitza bölgesinde Sosyal Tesisi kurulmuş olup müslüman kardeşlerimizin kullanımına sunulmuştur, mescit ve sosyal donatıların olduğu tesiste her yıl ramazan aylarında bölge halkına da iftar ve sahur yemekleri verilmektedir.

DETAY...

2024. Copyright © SOMUNCU BABA EĞİTİM KÜLTÜR VE SOSYAL YARDIMLAŞMA DERNEĞİ. Tüm hakları saklıdır.

Avinga | XML